2435/914
Wilhelm Freddie (f. København 1909, d. sst. 1995)
Otte kompositioner udført til bogen “Wilhelm Freddie. Pilene fra den elektriske bue”. Alle sign. Freddie 69, E.A. Litografier i farver. Bladstørrelse 35 × 25. (8)
Litteratur: Mogensen og Raben-Skov, nr. 045 til 052.
Undersøgt i ramme. Intet at bemærke.
Vurdering
806575 (Autobud) | ||
246527 | ||
806575 | ||
246527 | ||
806575 | ||
576 |