2435/​914

Wilhelm Freddie (f. København 1909, d. sst. 1995)

Otte kompositioner udført til bogen “Wilhelm Freddie. Pilene fra den elektriske bue”. Alle sign. Freddie 69, E.A. Litografier i farver. Bladstørrelse 35 × 25. (8)

Litteratur: Mogensen og Raben-Skov, nr. 045 til 052.

Undersøgt i ramme. Intet at bemærke.

I Aarhus
Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

10 bud

806575 (Autobud) 2.200 DKK
913385 2.100 DKK
806575 (Autobud) 1.850 DKK
913385 1.800 DKK
806575 (Autobud) 1.750 DKK
246527 1.700 DKK
806575 1.650 DKK
246527 1.600 DKK
806575 1.550 DKK
576 1.500 DKK