2435/​914

Wilhelm Freddie (f. København 1909, d. sst. 1995)

Otte kompositioner udført til bogen “Wilhelm Freddie. Pilene fra den elektriske bue”. Alle sign. Freddie 69, E.A. Litografier i farver. Bladstørrelse 35 × 25. (8)

Litteratur: Mogensen og Raben-Skov, nr. 045 til 052.

Undersøgt i ramme. Intet at bemærke.

I Aarhus
Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

806575 1.650 DKK
246527 1.600 DKK
806575 1.550 DKK
576 1.500 DKK