2032/​277

Et par Delft fade af fajance, dekorerede i blå med flodlandskab og blomster. 18. årh. Diam. 29. (2)

Det ene med reparation på fane og gennemgående revne. Det andet med bræsningsfejl på spejl samt hårrevner. Mindre kanthak og glasurafskalninger. Krakeleringer.

Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020

Vur­dering

2.000–3.000 kr.

Hammerslag

2.200 kr.

12 bud

2.200 kr.
(Autobud) 2.100 kr.
2.000 kr.
1.600 kr.
1.550 kr.
(Autobud) 1.500 kr.
1.450 kr.
(Autobud) 1.400 kr.
1.350 kr.
(Autobud) 1.300 kr.
1.250 kr.
1.200 kr.