2032/277
Et par Delft fade af fajance, dekorerede i blå med flodlandskab og blomster. 18. årh. Diam. 29. (2)
Det ene med reparation på fane og gennemgående revne. Det andet med bræsningsfejl på spejl samt hårrevner. Mindre kanthak og glasurafskalninger. Krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag
12 bud