12143/38
Marc Chagall (f. Vitebsk 1887, d. St. Paul de Vence 1985)
Ruth ved fødderne af Boaz. Litografi i farver 1956. Usigneret og unummereret. Bladmål 35,2×26,2. Rammemål 53×42,5. Indrammet.
Litteratur: Mourlot nr. 248.
Kunst, antikviteter & design, 28. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag