Ejler Bille (f. Odder 1910, d. Ørby 2004)
Preben Hornung (f. Valby 1919, d. Frederiksberg 1989)
John Olsen (f. Roskilde 1938, d. Herringe 2019)
Arne Haugen Sørensen (f. København 1932)
Svend Wiig Hansen (f. Møgeltønder 1922, d. Helsingør 1997)
Fem kompositioner. Alle sign. Litografier i farver. Bladstørrelse 26×20–43,5×32,5. Uindrammede. (5)
Enkelte håndteringsmærker. Én med fugtpletter. Uindrammet.
Moderne kunst og design, 28. september 2021