1415/​1147

S. T. Dupont (f. Paris, Simon Tissot-Dupont)

Lighter af forgyldt metal prydet med brunmarmoreret lak. L. ca. 6,2 cm. B. ca. 3,7 cm.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.

Smykker, 9. april 2014

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag

550 DKK

550 DKK
500 DKK