1415/1147
S. T. Dupont (f. Paris, Simon Tissot-Dupont)
Lighter af forgyldt metal prydet med brunmarmoreret lak. L. ca. 6,2 cm. B. ca. 3,7 cm.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 9. april 2014
Vurdering
Hammerslag