2044/850
Lænestol med stel af bejdset bøg. Sæde, sider og dybthæftet ryg betrukket med brun og grå uld. Formgivet 1950. Udført hos Andersen & Bohm.
Almindelig brugsslitage, herunder ridser, mærker og let smuds.
Moderne kunst og design, 27. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
10 bud