872/345
Smaragd- og diamantbroche af 18 kt. guld og hvidguld i form af hest prydet med facetslebet smaragd, talrige enkeltslebne diamanter og sort emalje. Signeret. Ref. nr. 1050314. L. ca. 8,0×3,1 cm. Ca. 1968.
Proveniens: Hidrørende fra dansk privatsamling.
Smykker, 1. juni 2017
Vurdering
Hammerslag