2041/222
Engelsk rosewood og messing tantalus med tre firsidede karafler, etiket fra Mappin & Webb, Sheffield. 20. årh.s første årtier. H. 31 cm L. 41 cm D. 17 cm. Tre danske vinskilte af sølv.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Finerafslag på base. Fremstår uden nøgle.
Ældre malerier, møbler og varia, 5. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag