2138/​440

Prismegirandol af forgyldt bronze og blåt glas, behængt med prismer, base af hvid marmor. Gustaviansk form. 20. årh.s begyndelse. H. 46.

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK