2138/440
Prismegirandol af forgyldt bronze og blåt glas, behængt med prismer, base af hvid marmor. Gustaviansk form. 20. årh.s begyndelse. H. 46.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag