2142/509
Jens Birkemose (f. København 1943, d. 2022)
Komposition. Sign. JB 70. Olie på plade. 100×100. Uindrammet.
Huller i øverste hjørner til ophæng. Hjørnerne er slidte med afskalninger. Nederste venstre hjørne er afrevet en smule. Se fotos.
Moderne kunst og design, 19. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag