2221/38
Dansk rokoko dragkiste af egetræ, svungen ligeknækket front med fire skuffer. 18. årh.s midte. H. 120. B. 128. D. 59.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Revner i træet. Nøgle medfølger ikke.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. maj 2022
Vurdering
Hammerslag