2221/​38

Dansk rokoko dragkiste af egetræ, svungen ligeknækket front med fire skuffer. 18. årh.s midte. H. 120. B. 128. D. 59.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Revner i træet. Nøgle medfølger ikke.

Ældre malerier, møbler og varia, 23. maj 2022

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag