2132/8501
P. S. Krøyer (f. Stavanger 1851, d. Skagen 1909)
To fiskere. Usigneret. Dateret Mellem Hornbæk og Kullen 19de Septbr. 1875. Blyant på papir. Bladstørrelse 15×24,7.
Minimale pletter og misfarvninger. Monteret på papir. Undersøgt i ramme.
Kunst på papir, 9. august 2021
Vurdering
Hammerslag