2043/​985

Paolo Rizzatto

“Tree table 909”. Fritstående skrivebord med stel af aluminium, top af lamineret træ og sort laminat. Udført hos Alias. H. 73. L. 162. B. 65/85.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Mindre finérskader på kanter.

Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.100 DKK

1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK