2043/985
“Tree table 909”. Fritstående skrivebord med stel af aluminium, top af lamineret træ og sort laminat. Udført hos Alias. H. 73. L. 162. B. 65/85.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Mindre finérskader på kanter.
Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag