1915/​7002

Jimini væverulle med maske, sortpatineret træ. Elfenbenskysten. H. 18 cm.

Proveniens: Svensk privatsamling.

Aldersrelateret slitage.

Tribal art, 11. april 2019

Vur­dering

10.000 DKK

Hammerslag