1915/7002
Jimini væverulle med maske, sortpatineret træ. Elfenbenskysten. H. 18 cm.
Proveniens: Svensk privatsamling.
Aldersrelateret slitage.
Tribal art, 11. april 2019
Vurdering
Hammerslag