2044/863
Jacob Hermann (f. 1910, d. Ulfborg 1995)
Fuglefigur af udskåret massivt valnød, isat øjne af ibenholt. Ben af patineret messing. Stemplet monogram. Unik. H. 11,5.
Få minimale overfladeridser.
Moderne kunst og design, 27. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
31 bud