2044/​863

Jacob Hermann (f. 1910, d. Ulfborg 1995)

Fuglefigur af udskåret massivt valnød, isat øjne af ibenholt. Ben af patineret messing. Stemplet monogram. Unik. H. 11,5.

Få minimale overfladeridser.

Moderne kunst og design, 27. oktober 2020

Vur­dering

2.000 kr.

Hammerslag

3.800 kr.

31 bud

(Autobud) 3.800 kr.
3.600 kr.
3.200 kr.
(Autobud) 3.000 kr.
2.900 kr.
(Autobud) 2.800 kr.
2.700 kr.
(Autobud) 2.600 kr.
2.500 kr.
(Autobud) 2.300 kr.
2.200 kr.
(Autobud) 2.100 kr.
2.000 kr.
(Autobud) 1.950 kr.
1.900 kr.
(Autobud) 1.850 kr.
1.800 kr.
(Autobud) 1.650 kr.
1.600 kr.
1.550 kr.
(Autobud) 1.500 kr.
1.450 kr.
1.400 kr.
1.350 kr.
(Autobud) 1.300 kr.
1.250 kr.
(Autobud) 1.200 kr.
1.150 kr.
(Autobud) 1.100 kr.
1.050 kr.
1.000 kr.