1241/1554
Samling diverse sølv bestående af bl.a. “Napoleon”, “Empire”, “Antik” skeer, “Dagmar” dessertgafler samt diverse serveringsbestik. Vægt 1105 gr. (eksl. flaskeåbner. (43)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle med monogram. Mindre buler, ridser og mærker.
Varia, 11. oktober 2012
Vurdering
Hammerslag