2440/960
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)
“PH 3½-3”. Pendel med fatningshus af forkromet metal, skærme af flerlags opalglas. Udført og mærket hos Louis Poulsen. Diam. 33.
Stemplet serienr. 12022180708223.
Stand
Let brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Eftersyn
Fra
i
Aarhus
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
6 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
1034243 | ||
998241 | ||
1034243 | ||
1141169 | ||
1034243 | ||
802374 |