Bjørn Wiinblad (f. København 1918, d. 2006)
Meget stort rektangulært relief sammensat af blåglaserede kakler med motiv i form af et træ samt to figurer. Sign. Bjørn Wiinblad -71. Unik. H. 302. B. 105.
Almindelig brugspatina, herunder nogle overfladeridser, mærker og smuds. Træramme med flere afslag.
Moderne kunst og design (udskudt), 4. marts 2017
16 bud