1439/​513

Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)

“The Chair”. Armstol af teak, sæde betrukket med brunt skind. Udført og stemplet hos snedkermester Johannes Hansen.

Almindelig brugspatina, herunder mindre ridser og mærker. Leather with crackles and stains.

Moderne kunst og design, 23. september 2014

Vur­dering

10.000 DKK

Hammerslag

12.000 DKK

12.000 DKK
11.500 DKK
(Autobud) 11.000 DKK
11.000 DKK
10.500 DKK
(Autobud) 10.000 DKK
9.500 DKK
7.000 DKK