2006/​473

Fransk empire seng af mahogni. Beslag af bronze. 19. årh.s begyndelse. Indvendig l. 184. Indvendig d. 104.

Proveniens: Dansk herregård.

En identisk seng sælges som katalognummer 2006/479.

Alders- og håndteringstegn.

Ældre malerier, møbler og varia, 3. februar 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK