1812/17
Christian Zacho (f. Grenaa 1843, d. Hellerup 1913)
“Strandparti. Bramsnæsvig”. Sign. Chr. Zacho 1911. Olie på lærred. 117×174.
Udstillet: Charlottenborg 1912 nr. 593.
Retoucheringer og krakeleringer.
Ældre malerier og møbler, 19. marts 2018
Vurdering
Hammerslag