2022/​83

Et par Københavner udengørs væglamper med skærme af glas og røgfang af kobber, vægmontering af bemalet aluminium, monteret til el. 20/21. årh. H. 118. B. 38. D. 65. (2)

Brugsslitage. Ridser og mærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020

Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Hammerslag

10.000 DKK

(Autobud) 10.000 DKK
9.500 DKK
9.000 DKK
8.500 DKK
8.000 DKK