2022/83
Et par Københavner udengørs væglamper med skærme af glas og røgfang af kobber, vægmontering af bemalet aluminium, monteret til el. 20/21. årh. H. 118. B. 38. D. 65. (2)
Brugsslitage. Ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020
Vurdering
Hammerslag