2043/​107

Louis XVI dragkiste af bemalet træ, front med tandsnit og kvartsøjler. 18. årh. H. 125. D. 59. B. 127.

Senere bemalet. Nøgle medfølger. Ridser og mærker. Patina.

Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020

Vur­dering

10.000 kr.

Hammerslag

7.000 kr.

(Autobud) 7.000 kr.
7.000 kr.
6.000 kr.