2043/107
Louis XVI dragkiste af bemalet træ, front med tandsnit og kvartsøjler. 18. årh. H. 125. D. 59. B. 127.
Senere bemalet. Nøgle medfølger. Ridser og mærker. Patina.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag