Johannes Hofmeister (f. Hjørring 1914, d. sst. 1990)
Tre kompositioner. Alle sign. To er nummerede, et prøvetryk. Litografier i farver. Bladstørrelse 53×61 til 56×64. Uindrammede. (3)
Papiret er gulnet. En har revner og folder, kant efter passepartout, rester efter tape.
Moderne kunst og design, 18. januar 2022
14 bud