1424/​1408

Smykkesæt af sterlingsølv og forgyldt metal bestående af to par rosenslebne safirarmbånd, en treradet- og en femradet rosensleben safirhalskæde m. hvide perler, samt matchende ørestikker L. 4–8 cm. En topasring af sterlingsølv prydet med en oval facetslebet topas på ca. 18.80 ct. Str. 61,5 samt en ring af sterlingsølv prydet med agat og klare sten str. 51. L. 26 cm. x 23 cm. Safir diam. 4–6 cm. 4 par smykkeæsker samt certifikat til topasring medfølger. Ca. 2011. (10)

Dette emne handles i fuldmoms

Kan fremstå med alders- og brugsslitage.

Smykker, 11. juni 2014

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

500 DKK

500 DKK