2002/212
Carl Christian Feddersen (f. 1876, d. 1936)
Parti fra Kelstrup Strand. Sign. C. C. Feddersen 1919. Olie på lærred. 40×50.
Enkelte mindre krakeleringer. Mindre afskalninger, mest under rammekanten. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 6. januar 2020
Vurdering
Hammerslag
47 bud