12027/48
Carl Bloch (, fec.)
Romersk Jøde. 1868. Usign. Radering på papir. I passepartout. Plademål 18,8×16. Uindrammet.
Litteratur: Thiele nr. 1. Efter en pennetegning udført i Rom. 200 eksemplarer trykt.
Foxingpletter, især verso.
Kunst, antikviteter & design, 2. juli 2020
Vurdering
Hammerslag