1102/737
Andreas Moe (f. Tved ved Svendborg 1877, d. Sandvig 1952)
Landskab. Sign. A. Moe 1911. Olie på lærred. 30×44.
Talrige krakeleringer.
Moderne kunst og design, 11. januar 2011
Vurdering
Hammerslag