2110/217
Dansk maler, 19. årh.
Akademitegning efter buste af Apollon Belvedere. Usigneret. Blyant på papir. 40×31.
Papiret er gulnet. Minimale misfarvninger og nålehuller i hjørner. Monteret i passepartout. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. marts 2021
Vurdering
Hammerslag