1626/1576
Et par renæssanceform kandelabre af messingmalm. Hver til tre lys. 19. årh.s slutning. H. 37 cm. (2)
Proveniens: Aalholm Slot.
Aldersrelaterede spor; borehuller (fra el- montering)
Varia, 30. juni 2016
Vurdering
Hammerslag
20 bud