1805/​567

Arne Vodder (f. 1926, d. 2009)

Skænk af palisander, front med skydelåger og metalhåndtag. Indvendig indretning med hylder. Udført og mærket med label hos Sibast Furniture. H. 76. B. 150. D. 47.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Professionelt nyrestaureret.

Moderne kunst og design, 30. januar 2018

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag