1502/111
C. A. Schleisner (f. Lyngby 1810, d. København 1882)
En dreng på skovtur. Usigneret. Betegnet på bagsiden C. A. Schleisner. Olie på lærred monteret på træ. 17×21.
Behov for let overfladerensning. Minimale krakeleringer.
Ældre malerier og møbler, 5. januar 2015
Vurdering
Hammerslag