2436/​235

Heriz tæppe, Nordvestlige Persien. Klassisk geometrisk medaljondesign. Ca. 1920–1930. 235×345

Slidte frynser. Delvis senere overkastning af kanter. Jævnt slidt. Stykke med løs kan, ca. 20 cm. Let slitage på kanter.

Fra i Glostrup
Vur­dering

18.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?