2033/37
Anthonore Christensen (f. København 1849, d. Usserød 1926)
“Efteraarsanemoner”. Sign. monogram. Olie på lærred monteret på malepap. 56,5×30,5.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 695, 2001 nr. 1196.
Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. august 2020
Vurdering
Hammerslag