2131/78
Kinesisk tripod censer af patineret bronze, dekoreret med gold splashes, i siderne hanke. Mærket Qianlong, men 20. årh. H. 8,5.
Let brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag