2131/​78

Kinesisk tripod censer af patineret bronze, dekoreret med gold splashes, i siderne hanke. Mærket Qianlong, men 20. årh. H. 8,5.

Let brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag