2436/​146

Engelsk Georg III spejl i ramme af delvist forgyldt mahogni, top udskåret med fugl. 18. årh.s. slutning. H. 72. B. 45.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Pynteliser med mindre afslag og krakeleringer.

Ældre malerier, møbler og varia, 2. september 2024

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag