2044/339
Carl Høyrup (f. 1893, d. 1961, dansk maler)
Edderfugle over hav. Sign. C. Höyrup. Olie på lærred. 125,5×197.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer samt afskalninger. Trykmærker fra blændrammen.
Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
31 bud