2439/​1507

Et sæt på seks George III stole af mahogni, rygge udskåret med gennembrudt ornamentik og drapperier, sæder betrukket med sort hestehår. 18. årh.s slutning. (6)

Dette emne handles i fuldmoms

Ridser og mærker. Brugsslitage. En stol med en brækket ornament i ryggen.

Fra i Lyngby
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?