2142/907
Dansk møbeldesign
Skrivepult af mahogni med fire skuffer, opklappelig top, under hvilken rum og to skuffer. H. 120. B. 80. D. 52.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker. En nøgle medfølger.
Moderne kunst og design, 19. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag