2448/​732

Tove Kindt-Larsen (f. 1906, d. 1994)

Edvard Kindt-Larsen (f. Frederiksberg 1901, d. Gentofte 1982)

Armstol af mahogni. Sæde betrukket med sort skind. Udført hos Sorø Stolefabrik. Udgået fra Illums Bolighus, med plakette.

Slitage, herunder ridser, mærker og hak. Løst sæde, skruer mangler. Skind med pletter, smuds og rifter/huller.

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.250 DKK

248892 1.250 DKK
861050 (Autobud) 1.200 DKK
248892 1.150 DKK
861050 (Autobud) 1.100 DKK
248892 1.050 DKK
861050 1.000 DKK