2447/240
Bordlampe af pletsølv støbt med vædderhoveder og festoner, kanneleret base på sekssidet fodstykke. Omkr. 1900. H. 66 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Vurdering