2447/239
Barok Rörchen af tin, konisk korpus på højt fodstykke, låg med gæk, dateret 1708 samt med navnetræk. Indvendig med utydelig tinstempling. H. 17 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Vurdering
Hammerslag
31 bud
1032088 (Autobud) | ||
829754 | ||
1032088 (Autobud) | ||
829754 | ||
1032088 (Autobud) | ||
829754 | ||
1032088 | ||
829754 (Autobud) | ||
1032088 | ||
829754 | ||
6721 (Autobud) | ||
829754 | ||
6721 (Autobud) | ||
829321 | ||
6721 (Autobud) | ||
829321 | ||
6721 | ||
1032088 (Autobud) | ||
6721 | ||
1032088 | ||
6721 (Autobud) | ||
1032088 | ||
6721 | ||
1032088 | ||
6721 | ||
1032088 | ||
6721 | ||
802323 | ||
6721 | ||
834725 | ||
6721 |