Hugo Simberg (f. Frederikshamn 1873, d. Ähtäri 1917)
Fjordparti med badebro ved Niemenlautta, Wyborg, Karelia tæt på kunstnerens bo. Sign. Hugo Simberg. Olie på plade. 35×43.
Behov for let overfladerensning. Krakeleringer.
980382 | ||
1161144 | ||
13822 |