2045/748
Jeppe Hagedorn-Olsen (f. København 1929, d. 2011)
Tre fade af keramik, dekoreret med lys, brun, sort og blå glasur. Delvist sign. H. 3,5–6,5. L. 20,5–28. Diam. 36. (3)
Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 3. november 2020
Vurdering
Hammerslag