2015/613
Dansk snedkermester
Lænestol med ben af bejdset bøg. Sæde og dybthæftet ryg betrukket med grøn uld. 1940'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Uld med store defekter.
Moderne kunst og design, 7. april 2020
Vurdering
Hammerslag
28 bud