1812/​1517

Kinesisk ruyi septer af emalje, dekoreret i farver med drager, ferskner, flagermus og skyformationer. 20. årh. L. 33.

Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage.

Varia, 22. marts 2018

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag