1812/1517
Kinesisk ruyi septer af emalje, dekoreret i farver med drager, ferskner, flagermus og skyformationer. 20. årh. L. 33.
Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage.
Varia, 22. marts 2018
Vurdering
Hammerslag